Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Vllaznia humb miqesoren ne Durres ndaj Teutes

Posted by vllaznia on September 6, 2012 at 2:00 PM

Diten e sotme ekipi i Vllaznise ka udhetuar drejt Durresit per te zhvilluar nje ndeshje miqesore kunder ekipit te Teutes . Ekipi shkodran vjen pas nje faze pergatitore intensive prej 10 ditesh zhvilluar ne plazhin e Velipojes e megjitheate nuk duket se kane bere nji paraqitje te mire .

Teuata ka udhehequr gjate gjithe kohes , duke fituar bindshem 3 setet e para perkatesisht me 18 , 15 dhe 12...

Duke qene nje ndeshje miqsore , eshte vendosur te zhvillohej edhe nje set i katert , te cilin e ka fituar Vllaznia ne shifrat 25-22 . 

Shkaku i kesaj paraqitje jo te mire te Vllaznise ndoshta ka qene fakti se ata vetem para 3 ditesh jane kthyer nga faza pergatitore dhe nuk kane pasur kohe mjaftueshem per seanca stervitore taktike , gjithashtu vlen te permendet qe ekipi durrsak eshte nder me te miret ne vend , ku vitin e kaluar arriti te renditej i dyti dhe nje vit me pare kampione kombetare . Nje fakt tjeter interesant ka qene edhe aktivizimi ne radhet e Teutes , e disa lojtareve nga ekipi fqinj i Erzenit , i krijuar muajt e fundit . Kjo eshte nje shenje e mire per volejbollin ne vend pasi krijimi i skuadrava te reja sjell rritje te konkurrences dhe rritje te nivelit te lojtareve .

Per Vllaznine kjo miqesore vlen si tregues se kerkohet akome pune dhe stervitje qe djemte shkodrane te pretendojne per titull , sidomos tani qe jemi fare pak jave para fillimit te kampjonatit .. 


Ja emrat e 8 lojtareve shkodran te aktivizuar ne ndeshjen e sotme : 

Atrid Miloti ; Ardit Taflaj ; Endri Jukni ; Nikolin Qafarena ; Fatjon Cekini ; Tuad Drinazi ; Dorjan Tafa ; Klaudio Qerraxhija

Nderkohe ne ekipin durrsak u aktivizuan lojtare nga Teuta dhe Erzeni : 

Sokol Rreshka ; Kolea ; Jurgen Dashi ; Aldo Dashi ; Blerim Pepa ; Edmond Moku ; Lan Istrefi ; Xhuljo Myftari ..Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

669 views - 0 comments
578 views - 0 comments
726 views - 0 comments
609 views - 0 comments