Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Play-Off te Rinj

Posted by vllaznia on May 15, 2012 at 8:30 AM

Mbyllet sezoni i rregullt i kampionatit te volejbollit per te rinj . 4 jane skuadrat qe kane arritur te kualifikohen per ne fazen Play-Off : Vllaznia ; Farka Volej ; Tirana dhe Elbasani te cilat me date 26-Maj do te ndeshen mes tyre duke marre per baze renditjen e seciles skuader ne kampionat 

1) Vllaznia

2) Farka Volej

3) Tirana

4) Elbasani 

dhe perballjet do te jene respektivisht :

B) Tirana - Farka Volej ( Farie Hoti , Tirane ) 16:00 Humbes A)   -   Humbes B)

A) Vllaznia - Elbasani ( Farie Hoti , Tirane) 18:00 Fitues A)       -    Fitues B)


Dy skuadrat fituese do te ndeshen diten e Diele , 27-Maj , per titullin kampion , ndersa 2 skuadrat humbese do te ndeshen per vendin e trete dhe te katert . Pas mbyllljes se kampionatit te rregullt skuadrave i eshte dhene 2 jave pushim ne menyre qe te riparojne ata difekte teknike dhe taktike dhe ne fazen e Play-Off te bejne nje paraqitje sa me te mire . 


Si pretendente per fitimin e ketij titulli duket Vllaznia duke marre parasysh edhe ndeshjet e zhvilluara gjate kampionatit dhe renditjen e tabeles , ku ekipi shkodran gjendet ne krye te saj prej disa javesh , por kjo formule e kampionatit ben qe te zerohen te gjitha piket dhe te filloje cdo gje nga e para . Ne kete menyre te gjitha skuadrat jane te barabarta para Play-Off ..

Ajo qe FSHV nuk shpjegon eshte fakti se finalet do te zhvillohen ne Tirane kur ne fakt rregullorja thote qe skuadra qe perfundon kampionatin ne vendin e pare , ka te drejten e fushes . Megjitheate djemte shkodrane jane te pergatitur dhe te motivuar per titullin kampion pavarisht faktit se ndeshjet nuk zhvollohen ne Shkoder por ne kryeqytet ...

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

669 views - 0 comments
578 views - 0 comments
726 views - 0 comments
609 views - 0 comments