Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Vllaznia - Farka Voley (te rinj)

Posted by vllaznia on March 23, 2012 at 1:20 PM

Vllaznia 3-1 Farka ( 21-25 ; 25-19 ; 25-20 ; 25-23 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Fatjet Haxhagiqi ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Alis Sylja ; Antonio Qafarena ; Enrold Ujka ; Eridon Bushati 

 

Farka Voley : Xhevi Palushi ; Amarildo Deliu ; Redi Koci ; Turi Seferi ; Tenni Vllacaj ; Henri Mimani ; Bledi Metani ;  ; Osman Qepa ; Gelsi Deliu ; Bosi Plaku ; Izmir Palushi ; Denis Bajrami .


Diten e Diele date 25-03-2012 ora 11:00 te rinjte e Vllznise presin Farken kryesuese ne pallatin e sportit te qytetit te Shkodres , Qazim Dervishi .. Te dy keto ekipe vijne me fitore te njepasnjeshme dhe ndeshja e radhes do te percaktoje edhe ekipin e kreut ne renditje . Momentalisht kryeson Farka e ndjekur nga Vllaznia me vetem nje pike diference .

Nje fitore e te rinjeve shkodrane do ti rendiste ata ne vendin e pare , c ka e ban me te lehte fazen e Play-Off . Kujtojme qe keta dy ekipe u ndeshen me njeri-tjetrin edhe ne finalen e kupes se rinise prandaj jane cilesuar si pretendete per titullin kampion kete vit ....         

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

669 views - 0 comments
578 views - 0 comments
726 views - 0 comments
609 views - 0 comments