Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Boshkovic : Vij per titull te Vllaznia

Posted by vllaznia on March 2, 2014 at 12:25 PM

ASNN - Goran Boshkoviç hedh firmën për Vllazninë: “Vij për titull”. Malazezi që ka luajtur me Buduçnostin, një njohje e vjetër e kundërshtarit të sotëm të kuqebluve në finalen e Superkupës, pra Studentit, ka të dhëna të mira që premtojnë për t’i ndihmuar shkodranët për trofe. Vllaznia në volejboll për meshkuj, në prag të finales së Superkupës së Shqipërisë, e cila do të zhvillohet sot pasdite në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, në ora 18:00, ka shtuar zyrtarisht radhët e saj.

Pikërisht dje ka hedhur zyrtarisht firmë në kontratë me Vllazninë një nga volejbollistët e ardhur nga Mali i Zi. Bëhet fjalë për Goran Boshkoviç. Malazezi është i datëlindjes 08.06.1994 dhe vjen nga ekipi i Buduçnost. Madje duhet të jetë lojtar që njihet nga kundërshtari i drejtpërdrejtë i Studentit në këtë sezon, sepse vitin e kaluar, skuadra e Ylli Tomorrit, Buduçnostin dhe Boshkoviçin e ka pasur kundërshtar në Ligën Rajonale Ballkanike.

Pa thënë që herë pas here, Studenti ka bërë dhe ndeshje miqësore me malazezët. Mirëpo Vllaznia ka qenë më e shkathët në marrjen e këtij lojtari, ndërsa të dhënat e tij duken shumë të mira dhe po ashtu duket se kanë të bëjnë me një volejbollist shumë cilësor. Fakti që sezonin e kaluar ka qenë kapiteni i ekipit kombëtar të Nën-19-vjeçarëve të Malit të Zi flet vetë për këtë volejbollist. Gjërat kësisoj janë në rrugë të mbarë për Vllazninë e volejbollit.

Afrimi i një sponsori, emri i të cilit ende nuk është bërë i ditur nga ana e klubit shkodran, ka rregulluar shumë gjëra në këtë ekip, që është pretendent për titullin “kampion”. Por jo vetëm kaq, por është pretendent për Superkupën e Shqipërisë, apo dhe për Kupën e Shqipërisë, finalet e të cilit do të zhvillohen në Tiranë, më 7 dhe 8 shkurt 2014. Vetë Boshkoviç, duke folur shkurt për mediat sportive, ka thënë: "Kam ardhur tek Vllaznia nga që e di se ajo lufton për të fituar titullin “kampion” këtë sezon”.

“Dhe prandaj do të bëj çmos për ta ndihmuar këtë skuadër në arritjen e këtij objektivi", - ka përfunduar malazezi. Për volejbollistin tjetër që është në provë, bëhet fjalë për një malazez me origjinë sllovene, drejtuesit e skuadrës ende nuk kanë vendosur. Megjithatë në ditët e ardhshme do të sqarohet fakti nëse ai do firmosë, apo jo me Vllazninë, ashtu siç bëri Boshkoviç.


               Goran Boskovic

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

2 Comments

Reply labedroomLit
2:27 AM on April 14, 2020 
Bedroom sets
You wish refresh your interior? Check out the news products home from modern compilation, in which are as furniture with bright floral patterns and colors and products with graceful texture finish metallic. Poof for the garden is considered obligatory attribute of each housing. In the online store you can buy best furniture for any house. The company will deliver in HOLLYWOOD client absolutely all furniture at desired time days.Retail prices, which provides online shop office furniture MARINA DEL REY surprise each visitor.Again relatively low fee causes some questions in a relationship good quality products. The catalog which filled with diverse items office furniture represents exclusively high quality factory products.
Reply labedroomLit
9:48 AM on April 14, 2020 
Rustic bedroom furniture
Dreaming refresh your interior? Read carefully the news of goods for home use from new compilation, in her represented as goods with colorful floral patterns and colors and goods with graceful texture finish metallic. Bench for the garden is rightfully considered integral attribute each modern housing. In our online store today you can buy reliable furniture for apartments. We can deliver in MARINA DEL REY client all furniture at any time days.Cost of goods, which are now offers internet shop furniture GRIFFIT PARK delight all visitor.In turn relatively low cost may cause few questions regarding final quality. The catalog which is today filled with all kinds of items office furniture represents just high quality factory products.

Videos

669 views - 0 comments
578 views - 0 comments
726 views - 0 comments
609 views - 0 comments