Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Antonio Qafarena dhe Endri Bushati me kombetaren e para te rinjeve

Posted by vllaznia on July 25, 2013 at 9:30 AM

Ka qene pikerisht trajneri i Tiranes , Albion Hajdari njekoheshit edhe trejner i kombetares shqiptare te para te rinjeve qe ka thirrur ne grumbullim 2 shkodranet ... Antonio Qafarena , lojtari me shtatlarte i kombetares eshte vendosur ne rolin e diagonalistit ndersa per Bushatin eshte menduar ti besohet mbrojtja dhe topi i pare , duke marre rolin e liberos ... Per te 2 keta lojtare eshte hera e pare qe mblidhen me kombetaren , natyrsiht qe kjo do te jete nje eksperienc per ta dhe vitin e ardhshem me Vllaznine do te arrijne rezultate  me te larta ..

Kampionati zhvillohet ne Bullgari ( Kazanlak) dhe zgjat 5 dite , nga data 24-28 Korrik .. Ekipet pjemarrese jane 6 dhe Shqiperia do te zhvilloje ndeshje me te gjitha ... Per te percaktuar fituesen eshte menduar te zhvillohet me sistem pikesh ..

 

Dita I      Serbia 3-0 Albania   ora 15:00

Dita II     Moldavia - Albania    ora 17:00

Dita III     Albania - Turqia        ora 15:00

Dita  IV   Bulgaria - Albania     ora 19:00

Dita V    Albania - Roumenia   ora 12:00Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

656 views - 0 comments
551 views - 0 comments
710 views - 0 comments
596 views - 0 comments