Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Beach-Volley Ohrid U-20 , Shqiperia mbyll diten e pare me 2 fitore

Posted by vllaznia on July 24, 2013 at 4:40 PM

Tashme u be tradite qe pjese e kombetares se Beach-Volley te jene shkodrane  .. Kane qene pikersiht dyshja Miculi-Qerraxhija qe per here te dyte brenda 1 muaji perfaqesojne Shqiperine ne nje kompetiocion nderkombetar .. Diten e sotme , (24 korrik 2013) , shorti vuri perball djemve shkdorane ciftin Macedonas dhe Sllovene .. Ndeshja e pare e luajtur ne oren 10:00 nuk solli shume surpriza pasi Shqiperia mundi 2 me 0 Macedonine ... Ndersa ndeshja e dyte e luajtur pasdite ne oren 18:30 do ti vinte ne veshtiresi Miculin dhe Qerraxhine pasi u desh seti final qe te vendoste fituesin . Seti i pare u mbyll me rezultatin 21-18 , ndersa seti i dyte ka folur per Sllovenet te cilet udhohoqen gjate gjithe setit duke e mbyllur 16-21 .. Ne setin final cifti Shqiptar arriti ta permbys rezulatatin edhe pse ishin 4 pike pas , duke e mbyllur 15-12 dhe krejt takimin ne shifrat 2 me 1 ..

Diten e neserme ne ora 10:00 Shqiperia do te kete perballe dyshen Bullgare e cila gjithashtu ka 2 fitore .. Ne rast fitoreje , cifti shqiptare do to kualifikohet per ne gjysme-finale .

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

656 views - 0 comments
551 views - 0 comments
710 views - 0 comments
596 views - 0 comments