Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Finalja Play-Off 2012 te Rinj

Posted by vllaznia on May 26, 2012 at 2:40 PM

Sapo ka perfunduar edhe ndeshja e dyte gjysme-finale ku Vllaznia ka triumfuar perballe ekipit te elbasanit me rezultatin 3 me 1 . Elbasanist kane bere mjaft rezistence duke fituar setin e pare ne shifrat 25-20 por me pas c'do gje ka folur vetem per Vllaznin e cila e ka te lehte ne setin e dyte te cilin e mbyll me shifrat 18-25 . Seti i trete duket disi i veshtire por shkodranet udheheqin gjate gjithe kohes dhe ne fund mbyllin me sukses ne shifrat 22-25. Ne setin e katert duket se Elbasani eshte dorezuar dhe Vllaznia nuk e ka aspak te veshite ta shfrytezoje kete rast duke lene me 14 pike ekipin e drejtuar nga Shabanaj .  

Pas kesaj fitore Vllaznia kalon ne finale aty ku e pret ekipi i Farka Voley , i cili diten e sotme mposhti me rezultatin 3 me 0 kampionen ne fuqi , Tiranen . Finalja do te luhet diten e Diele me date 27-05 ne oren 13:00 ne pallatin e sportit Farie Hoti te Tiranes .


Farka Voley 3-0 Tirana 

Elbasani 1-3 Vllaznia ( 25-20 ; 18-25 ; 22-25 ; 14-25 )


      

Vllaznia                            Vs                  Farka Voley 


Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

656 views - 0 comments
551 views - 0 comments
710 views - 0 comments
596 views - 0 comments