Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

4 shkodrane ne kombetaren Shqiptare ..

Posted by vllaznia on April 29, 2012 at 5:00 PM


Ne grumbullimin e radhes te kombetares shqiptare ne volejboll per meshkuj , trajneri Ylli Tomorri , ne listen e 22 kandidateve , ka tirrur edhe 4 volejbolliste shkodrane . behet fjale per nikolin Qafarenen , Ditmir Rrashketen , Arion Cunin dhe Renato Kolen . Kombetarja shqipetare po bahet gati per 2 ndeshjet e turit te pare eliminator te Kampionatit Europian teksa ne datat 12 dhe 19 maj do te zhiloohen 2 ndeshjet me Britanine e Madhe . Nga 4 volejbollistet shkodrane , 3 prej tyre luajne ne Shqiperi ndersa Cuni luan ne kampionatin francez. Rrashekta luan me ekipin kampion te Sudentit , Kola me Teuten dhe Qafarena me Vllaznine , Te kater keta sportist do kerkojne te bindin stafin drejtues te ekipit kombetar per te qene pjese e ekipit ne keto ndeshje zyrtare ngaqe numri i lojtareve do reduktohet ne ditet ne vazhdim . Megjitheate e rendesishme eshte qe shkodranet jane pjese e ekipeve kombetare , ashtu sic kane qene edhe me perpara dhe do vazhdojne te jene edhe ne te ardhmen.

Gazeta Shkodra Sport

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

656 views - 0 comments
551 views - 0 comments
710 views - 0 comments
596 views - 0 comments