Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

E gjithe historia e volejbollit Shqiptare ne nje liber

Posted by vllaznia on April 7, 2012 at 9:25 AM

Dje është promovuar libri “Historia e volejbollit shqiptar”. 65 vjet histori të mbledhura në 300 faqe

 

Prej ditës së djeshme, ka dalë zyrtarisht në treg një botim i ri, libri i parë që ka si objekt historinë 65-vjeçare të volejbollit shqiptar. Autori Petrit Shehu në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Volejbollit i ka sjellë publikut të gjerë e në veçanti sportdashësve të sportit të rrjetës një arkivë të gjallë të volejbollit shqiptar. Shumë njerëz, detaje, rezultate e ngjarje që ishin të harruara tashmë mund të gjenden në këtë libër të ri, që i përket volejbollit kuqezi.

 

“Ky nuk është një libër që të mëson volejbiollin, por është një libër që sjell në vëmendje ata që kanë bërë historinë e volejbollit shqiptar, që e luajtën dhe përsosën më tej këtë sport, ndër më të suksesshmit në vendin tonë. Një sport, që pavarësisht se ka si datë të themelimit të tij vitin 1946, i ka rrënjët që në mesin e viteve ’20 të shekullit të kaluar,” – ka thënë ndër të tjera në ceremoninë organizuar dje nga FSHV-ja, autori i këtij libri, Petrit Shehu.

 

Në këtë promovim morën pjesë personalitet e këtij sporti në vendin tonë ndër vite, figura që kanë bërë epokë e që ende sot drejtojnë ekipe dhe japin përvojën e tyre. Për këtë arsye, ishin të shumtë ata që donin të shprehnin mendimet e opinionet e tyre për këtë libër, një risi për spotrin shqiptar. Nga zv.presidenti i FSHV-së, Agron Duka e sekretari Leonard Tase te miqtë nga Kosova, si presidenti Xhavit Mustafa (ishin të pranishëm dy drejtuesit më të lartë të volejbollit kosovar).

 

Pa lënë mënjanë Vasil Binkën, Kreshnik Tartarin, drejtorin e sportev në MTKRS, Vasil Bici, Todi Drizën e shumë të tjerë, të cilët diskutuan dhe morën pjesë në këtë promovim, duke falënderuar autorin Petrit Shehu për këtë dhuratë të çmuar që u ka bërë. Tashmë volejbolli shqiptar ka edhe ai një histori të shkuar, e kjo është një meritë e të gjithë atyre që, qoftë për një ditë, kanë zbritur në parket për të shijuar e provuar këtë sport të bukur.Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

114 Comments

Reply Michaelzergo
4:09 AM on October 11, 2017 
http://levitrafromuzaz.com - bmw speacialist
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
6:41 AM on October 11, 2017 
http://cialisnewpilles367.com - ci proud wmbd
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
7:49 AM on October 11, 2017 
http://cialisnewpilles367.com - mg car specialists exmouth uk
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
6:14 AM on October 12, 2017 
http://cialisnewpilles367.com - xanax sweating
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
3:48 AM on October 13, 2017 
http://onlinenewpharma365.com - pharmacy technician book
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
4:52 AM on October 13, 2017 
http://onlinenewpharma365.com - how to buy viagra in australia
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
8:37 AM on October 13, 2017 
http://onlinenewpharma365.com - what is normal thyroxine free level
, hello and buy!, hello and buy!
Reply Michaelzergo
9:03 AM on October 19, 2017 
http://verynicelevitratab.net - cheap speech ghostwriting services,order order essay ghostwriter for hire uk,cheap custom essay writers website for mba
Reply TartinRox
12:51 AM on February 10, 2021 
generic cialis reviews
Reply TartinRox
10:02 PM on February 10, 2021 
viagra vs cialis
Reply vitriol
6:31 PM on February 17, 2021 
hydroxychlor side effects chloroquine 20 hydroxychloroquine sulfate uses
Reply what are the side effects of taking hydroxychloroquine?
11:33 AM on July 9, 2021 
cloraquine https://chloroquineorigin.com/# hydrachloroquine
Reply ì??ì ?ë??ì?´í?°
2:02 PM on October 6, 2021 
I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted at this web page is truly good.

click here= ?????
Reply buy cialis usa
8:24 PM on October 6, 2021 
cialis alternative cheap cialis
Reply ì??ì ?ë??ì?´í?°
1:38 PM on October 7, 2021 
I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted at this web page is truly good.

click here= ?????
Reply generic cialis
2:32 PM on November 9, 2021 
buy cialis usa cialis price
Reply best prices for cialis 20mg
6:27 PM on December 7, 2021 
cialis 20mg cialis price

Videos

656 views - 0 comments
551 views - 0 comments
710 views - 0 comments
596 views - 0 comments