Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Starton faza e 3

Posted by vllaznia on February 4, 2012 at 8:45 AM

Diten e sotme nis faza e trete e kampionatit te  volejbollit per meshkuj .

Ndeshja e pare do t jet ajo mes Studentit te Tiranes dhe Vllaznise e cila luhet diten e Shtune me date 4 Shkurt , ne oren 18:00 ne pallatin e sportit Asllan Rusi . Skuadra shkodrane e nis kete faze pa asnje ndryshim ne radhet e lojtareve pasi te ardhurat financiare nuk lejuan nje gje te tille . Ndersa ekipi i Studentit vjen pas merkatos se dimrit me 2 blerje te re , 2 serbë te cilet u testan nga trajneri Tomorri ne ndeshjen kunder Budocnostit te Podgorices .


Vllaznia ka mbyllur 2 fazat e para te kampionatit me 7 fitore dhe vetem 3 humbje duke u renditur ne vendin e 4 me 19 pike . Synimet e trajnerit Kalaja jane fillimisht te arrije play-off , pastaj pse jo edhe finalen , por per djemte shkodrane kjo gje nuk do te jete aspak e lehte pasi perballe kane , Studentin dhe Teuten te cilat kte vit kane rritur numrin e blerjeve te lojtareve te huaj , nje Tirane e cila ka rritur ndjeshem financat x vitin 2012 . Te ndoshur perball kesaj situate , Vllaznise nuk i mbete gje tjeter vetem te shtoje stervitjen ...

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

654 views - 0 comments
549 views - 0 comments
708 views - 0 comments
594 views - 0 comments