Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Vllaznia - Skenderbeu

Posted by vllaznia on December 18, 2011 at 6:55 AM

Vllaznia 3-1 Skenderbeu ( 25-23 ; 23-25 ; 25-23 ; 25-16 )

 

VLLAZNIA : Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta ; Klaudio Qerraxhija ; Elton Doniku  ..

Trajner: A. Kalaja


Nje fitore dhe nje humbje kane arritur ekipet e volejbollit te klubit Vllaznia diten e djeshme . Fitorja si zakonisht u takon ekipit te meshkujve te cilet ne Shkoder kane arritur me Skenderbeun e korces me rezultatin 3-1 . Ne fakt pavarsisht fitores se shkodraneve ndeshja ka patur rivalitet sidomos ne tre setet e para . 

I pari eshte fituar nga Vllaznia me rezultatin 25-23 , i dyti nga korcaret 25-23 , i treti nga Vllaznia 25-23 ndersa ne te katertin djemte e Kalase kane fituar 25-16 . Edhe pas kesaj fitoreje , shkodranet vazhdojne te mbajne vendin e katert ne tabelen e renditjes duke qene brenda objektivave te tyre .


Gazeta Shkodra Sport 

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

654 views - 0 comments
549 views - 0 comments
708 views - 0 comments
594 views - 0 comments