Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Vllaznia - Teuta (8/12/2011)

Posted by vllaznia on December 3, 2011 at 8:50 AM

Vllaznia- Teuta, kryendeshja e javës në volejboll këtë javë


                              


Vllaznia 0-3 Teuta (15-25 ; 22-15 ; 14-25 )


VLLAZNIA : Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta ..

Trajner: A. Kalaja


Teuta : Bardhi , J. Dashi, A. Dashi, Nazifi, Renato Kola , Endri Jukni, Liti, Kolea, Uruçi, Tepelena, Myftari.

Trajner : N. Limanaj .


 

Ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave në kampionatin kombëtar të volejbollit për meshkuj,

është ajo që do luhet në Shkodër në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Teutës. Ashtu si dhe

ndeshjet e basketbollit, edhe këto të volejbollit me vendim të Federatës përkatëse, janë shtyrë

për të dielën për t'u luajtur për shkak të ditës së zisë që do jetë nesër. Sfida mes Vllaznisë dhe

Teutës konsiderohet shumë e rëndësishme sepse janë dy ekipe rivale me njëra-tjetrën.

Për më tepër, Vllaznia para tre javësh e mundi Teutën brenda në Durrës me rezultatin 3-2 pas

një ndeshje shumë të bukur. Me siguri që durrsakët do kërkojnë të marrin revanshin ndërkohë

që shkodranët do mundohen të bëjnë më të mirën e tyre për të treguar se dinë t'i fitojnë sfidat

direkte. Kjo ndeshje do luhet të enjten në orën 17.00 në pallatin e sportit "Qazim Dervishi".


*Gazeta Shkodra Sport


Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

677 views - 0 comments
587 views - 0 comments
735 views - 0 comments
618 views - 0 comments