Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Tirana 0-3 Vllaznia

Posted by vllaznia on November 27, 2011 at 6:00 AM

 

Tirana 0-3 Vllaznia ( 24-26 ; 19-225 ; 20-25 )


 

Java e dytë e fazës së dytë të kampionatit kombëtar të volejbollit për të rritur, ka dhuruar një

fitore për ekipin e Vllaznisë. Ai ka luajtur në transfertë ndaj Tiranës dhe ndeshja është luajtur në

kryeqytet. Rezultati i kësaj ndeshje ka qenë i pastër 3-0 për djemtë e trajnerit Artan Kalaja.

Seti i parë i ndeshjes ka patur shumë rivalitet teksa është mbyllur 26-24 për shkodranët. I dyti

ka dhuruar shifrat 25-19 dhe i treti 25-20. Me këtë fitore, Vllaznia ka konsoliduar edhe më

shumë pozitat në katërshen e ekipeve më të mira të vendit duke qenë e sigurtë në objektivat e

saj për një vend në play-off pavarësisht largimeve të shumta të lojtarëve

 


Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

654 views - 0 comments
549 views - 0 comments
708 views - 0 comments
594 views - 0 comments