Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

Skenderbeu 1-3 Vllaznia

Posted by vllaznia on November 14, 2011 at 1:10 PM

Skenderbeu 1-3 Vllaznia ( 23-25 ; 17-25 ; 25-21 ; 17-25 ) 

 

VLLAZNIA: Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta ..

Trajner: A. Kalaja


Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj e ka mbyllur me fitoren fazën e parë të kampionatit. Sot në drekë, djemtë e trajnerit Kalaja kanë arritur suksesin e rradhës teksa kanë fituar në Korçë ndaj Skënderbeut vendas me rezultatin 3-1. Seti i parë i ndeshjes është fituar nga shkodranët 25-23 teksa ka patur shumë rivalitet. Në të dytin, epërsia e tyre ka qenë më e dukshme dhe shifrat përfundimtare kanë qenë 25-17. Por kur pritej që ndeshja të mbyllej në setin e tretë, nuk ndodh kështu. Korçarët do fitojnë atë 25-21 duke e shtyrë lojën por vetëm kaq se në të katërtin, djemtë e trajnerit Kalaja nuk falin duke fituar sërish 25-17 dhe krejt ndeshjen 3-1. Me këtë fitore, Vllaznia e mbyll fazën e parë të kampionatit në vendin e tretë.*Gazeta Shkodra Sport

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Videos

654 views - 0 comments
549 views - 0 comments
708 views - 0 comments
594 views - 0 comments