Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

view:  full / summary

Vllaznia - Tirana

Posted by vllaznia on February 8, 2012 at 7:15 AM Comments comments (0)

Vllaznia 1-3 Tirana ( 25-12 ; 15-25 ; 17-25 ; 26-28 )


VLLAZNIA : Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta

Trajner : Artan Kalaja 


TIRANA: Ferhati, G.Lundra, Zeqiri, Zenuni, A.Lundra, Batalli, Kasemi, Çali, Xhija, Kono, Xhabrahimi.

Trajner: I. Koja

...
Read Full Post »

Starton faza e 3

Posted by vllaznia on February 4, 2012 at 8:45 AM Comments comments (0)

Diten e sotme nis faza e trete e kampionatit te  volejbollit per meshkuj .

Ndeshja e pare do t jet ajo mes Studentit te Tiranes dhe Vllaznise e cila luhet diten e Shtune me date 4 Shkurt , ne oren 18:00 ne pallatin e sportit Asllan Rusi . Skuadra shkodrane e nis kete faze pa asnje ndryshim ne radhet e lojtareve pasi te ardhurat financiare nuk lejuan nje gje te tille . Ndersa ekipi i Studentit vjen pas merkatos se dimrit me 2 blerje te re , 2 serbë te cilet u testan nga trajner...

Read Full Post »

Te rinj . Vllaznia fiton ne Farie Hoti .

Posted by vllaznia on January 21, 2012 at 1:15 PM Comments comments (100)

Diten e sotme date 21-1-2012 jane zhvilluar ndeshjet gjysme finale te vlefshme per kupen e rinise ( Andrea Xhori ) . 

Ekipi i Farka volej eshte perballur me skuadren fierake te Apollonise . Nuk ka qene e veshtire per ekipin e drejtuar nga Dritan Bardhi per te mposhtur me rezultatin 3 me 0 ekipin fierak .


Ndeshja e dyte gjysmefinale dhe qe ka pasur me shume interes ka qene ajo ndermjet ekipit vendas te Tiranes dhe ...

Read Full Post »

Mbledhja Ballkanike e Volejbollit

Posted by vllaznia on December 21, 2011 at 6:00 AM Comments comments (101)


Caktohen vendet pritese per Ballkaniaden e ardhshme 2012 . 


C'do vit Vllaznia eshte perfaqesuar denjesisht me lojtaret shkodran pjesmarres ne kombetaret perkatese si ne Volejboll ashtu dhe BeachVolley ... 

I urojme suksese te gjitha kombetareve per vitin e ardhshem ..

Read Full Post »

Vllaznia - Skenderbeu

Posted by vllaznia on December 18, 2011 at 6:55 AM Comments comments (0)

Vllaznia 3-1 Skenderbeu ( 25-23 ; 23-25 ; 25-23 ; 25-16 )

 

VLLAZNIA : Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta ; Klaudio Qerraxhija ; Elton Doniku  ..

Trajner: A. Kalaja


Nje fitore dhe nje humbje kane arritur ekipet e volejbollit te klubit Vllaznia diten e djeshme . Fitorja si zakonisht u takon ekipit te meshkujve te cilet ne Shkoder ...

Read Full Post »

Lushnja - Vllaznia (te Rinj)

Posted by vllaznia on December 10, 2011 at 1:45 PM Comments comments (0)

Lushnja 0-3 Vllaznia (23-25 ; 12-25 ; 16-25 )

Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Ertigen Rexhvelaj ; Alis Sylja ; Fatjet Haxhagiq ; Antonio Qafarena .Vllaznia - Teuta , mbledh ne Qazim Dervishi sportiste e trajnere te sporteve te ndryshme te Vllaznise

Posted by vllaznia on December 9, 2011 at 5:40 PM Comments comments (0)

 

E Vecanta e ndeshjes Vllaznia – Teuta ka qene se e kanë ndjekur trajneri i Vllaznisë në futboll Rudi Vata që për që për të ishte hera e parë që ndiqte një ndeshje në “Qazim Dervishi”. Vatës i ka bërë përshtypje duke qenë se tifozët nuk kishin mbushur plot e për plot pallatin e sportit si dhe fakti që me Teutën luanin dy shkoran&#...

Read Full Post »

Vllaznia- Teuta

Posted by vllaznia on December 7, 2011 at 12:45 PM Comments comments (0)

Vllaznia- Teuta, luhet të enjten në "Qazim Dervishi"


Kryendeshje e volejbollit të meshkujve mes Vllaznisë e Teutës do të luhet ditën e enjte të kësaj

jave. Dueli që ishte parashikuar të luhej të dielën e javës tjetër u shty për shkak se pallati i

sportit “Qazim Dërvishi” kishte terren të rrëshqitshëm si shkak i kondic...

Read Full Post »

I kerkojme falje gjith tifozeve

Posted by vllaznia on December 4, 2011 at 3:55 PM Comments comments (0)

Vllaznia- Teuta s'luhet. Shkak lagështia e pallatit të sportit

 

Sfida e volejbollit të meshkujve mes Vllaznisë e Teutës është shtyrë për një afat të pacaktuar

por që do të jetë në një nga këto ditë. Kësaj here shkak është bërë terreni i papërshtatshëm i

parketit në pallatin e sportit në Shkodër. N...

Read Full Post »

Vllaznia - Iliria ( Te Rinj )

Posted by vllaznia on December 3, 2011 at 2:45 PM Comments comments (95)

Vllaznia 3-0 Iliria ( 25:16 ; 25:18 ; 25:15 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Ertigen Rexhvelaj ; Alis Sylja ; Fatjet Haxhagiq ; Antonio Qafarena .

Trajner : Mirjan Rrahishta
Vllaznia - Teuta (8/12/2011)

Posted by vllaznia on December 3, 2011 at 8:50 AM Comments comments (0)

Vllaznia- Teuta, kryendeshja e javës në volejboll këtë javë


                              


Vllaznia 0-3 Teuta (15-25 ; 22-15 ; 14-25 )


VLLAZNIA

Read Full Post »

Skenderbeu 0-3 Vllaznia (te Rinj)

Posted by vllaznia on November 27, 2011 at 10:30 AM Comments comments (98)

Skenderbeu 0-3 Vllaznia  ( 8-25 ;  7-25 ; 16-25 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Ertigen Rexhvelaj ; Fatjet Haxhagiq ; Antonio Qafarena ; Enrold Ujka .

Trajner : Mirjan Rrahishta                ...

Read Full Post »

Tirana 0-3 Vllaznia

Posted by vllaznia on November 27, 2011 at 6:00 AM Comments comments (0)

 

Tirana 0-3 Vllaznia ( 24-26 ; 19-225 ; 20-25 )


 

Java e dytë e fazës së dytë të kampionatit kombëtar të volejbollit për të rritur, ka dhuruar një

fitore për ekipin e Vllaznisë. Ai ka luajtur në transfertë ndaj Tiranës dhe ndeshja është luajtur në

kryeqytet. Rezultati i kësaj ndeshje ka qenë i pastër 3-0 për djemtë e tr...

Read Full Post »

Vllaznia - Elbasani

Posted by vllaznia on November 21, 2011 at 5:40 PM Comments comments (0)

Vllaznia 3-0 Vllaznia ( 25-15 ; 20-25 ; 25-17 ; 25-14 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Ertigen Rexhvelaj ; Alis Sylja ; Fatjet Haxhagiq ; Antonio Qafarena .

Trajner : Mirjan Rrahishta 


                          

Read Full Post »

Vllaznia - Studenti

Posted by vllaznia on November 18, 2011 at 3:35 PM Comments comments (0)

Vllaznia 0-3 Studenti (15-25 ; 19-25 ; 19-25 )

 

 

VLLAZNIA : Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta ..

Trajner: A. Kalaja


STUDENTI : Kasa, Gorenxa, Rama, Vora, Ndoni, Pepa, Rrashketa, Lenja, Muça, Gaziri, Aliraj, Kastrati.

Trajner: Y. Tom...

Read Full Post »

Skenderbeu 1-3 Vllaznia

Posted by vllaznia on November 14, 2011 at 1:10 PM Comments comments (0)

Skenderbeu 1-3 Vllaznia ( 23-25 ; 17-25 ; 25-21 ; 17-25 ) 

 

VLLAZNIA: Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta ..

Trajner: A. Kalaja


Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj e ka mbyllur me fitoren fazën e parë të kampionatit. Sot në drekë, djemtë e trajn...

Read Full Post »

Vllaznia fiton ne Kor├že ndaj Skenderbeut

Posted by vllaznia on November 13, 2011 at 11:30 AM Comments comments (0)

Skenderbeu 1-3 Vllaznia ( 23-25 ; 17-25 ; 25-21 ; 17-25 )


VLLAZNIA: Miloti, Qafarena, A.Prela, Taflaj, Drinazi , Tafa, Çekini, Rahishta .

Trajner: A. Kalaja


 

Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj e ka mbyllur me fitoren fazën e parë të kampionatit. Sot në drekë, djemtë ...

Read Full Post »

Vllaznia 3-0 Elbasani

Posted by vllaznia on November 6, 2011 at 10:30 AM Comments comments (0)

 

Vllaznia 3 - 0 Elbasani ( 25-15 ; 25-11 ; 25-17 )


VLLAZNIA:  Miloti, Qafarena, A.Prela, Taflaj, Drinazi , Tafa, Çekini, Rahishta,  Trajner: A. Kalaja


Java e fundit ka qenë e mbarë për ekipin e meshkujve të volejbollit të Vllaznisë të cilët kanë

fituar në Shkodër ndeshjen e rradhës. Përballë tij ka qenë ekipi i Elbasanit dhe fito...

Read Full Post »

Vllaznia mund Tiranen kampione ne Farie Hoti

Posted by vllaznia on November 6, 2011 at 9:05 AM Comments comments (95)

Tirana 1-3 Vllaznia (20-25 ; 26-24 ; 17-25 ; 21-25 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Ertigen Rexhvelaj ; Alis Sylja ; Fatjet Haxhagiq  ; Antonio Qafarena .

 


                           

Read Full Post »

Vllaznia - Studenti (Te Rinj)

Posted by vllaznia on October 29, 2011 at 2:30 PM Comments comments (0)

Diten e Djele date 30.10.2011 ora 11 : 00  Qazim Dervishi , Shkoder 


Vllaznia 3-0 Studenti ( 27-25 ; 25-19 ; 25-16 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ;...

Read Full Post »

Rss_feed

Videos

656 views - 0 comments
551 views - 0 comments
710 views - 0 comments
596 views - 0 comments