Vllaznia

Volejboll

Njoftime/Notifications

view:  full / summary

Boshkovic : Vij per titull te Vllaznia

Posted by vllaznia on March 2, 2014 at 12:25 PM Comments comments (4)

ASNN - Goran Boshkoviç hedh firmën për Vllazninë: “Vij për titull”. Malazezi që ka luajtur me Buduçnostin, një njohje e vjetër e kundërshtarit të sotëm të kuqebluve në finalen e Superkupës, pra Studentit, ka të dhëna të mira që premtojnë për t’i ndihmuar shkodranët për trofe. Vllaznia në volejboll për meshkuj, në prag të finales së Super...

Read Full Post »

Antonio Qafarena dhe Endri Bushati me kombetaren e para te rinjeve

Posted by vllaznia on July 25, 2013 at 9:30 AM Comments comments (0)

Ka qene pikerisht trajneri i Tiranes , Albion Hajdari njekoheshit edhe trejner i kombetares shqiptare te para te rinjeve qe ka thirrur ne grumbullim 2 shkodranet ... Antonio Qafarena , lojtari me shtatlarte i kombetares eshte vendosur ne rolin e diagonalistit ndersa per Bushatin eshte menduar ti besohet mbrojtja dhe topi i pare , duke marre rolin e liberos ... Per te 2 keta lojtare eshte hera e pare qe mblidhen me kombetaren , natyrsiht qe kjo do te jete nje eksperienc per ta dhe vitin e ardh...

Read Full Post »

Beach-Volley Ohrid U-20 , Shqiperia mbyll diten e pare me 2 fitore

Posted by vllaznia on July 24, 2013 at 4:40 PM Comments comments (1)

Tashme u be tradite qe pjese e kombetares se Beach-Volley te jene shkodrane  .. Kane qene pikersiht dyshja Miculi-Qerraxhija qe per here te dyte brenda 1 muaji perfaqesojne Shqiperine ne nje kompetiocion nderkombetar .. Diten e sotme , (24 korrik 2013) , shorti vuri perball djemve shkdorane ciftin Macedonas dhe Sllovene .. Ndeshja e pare e luajtur ne oren 10:00 nuk solli shume surpriza pasi Shqiperia mundi 2 me 0 Macedonine ... Ndersa ndeshja e dyte e luajtur pasdite ne oren 18:30 do ti ...

Read Full Post »

Miculi kthehet nga Roma per kombetaren e Beach-Volley , Qerraxhija kuq e zi 2 her brenda vitit

Posted by vllaznia on July 2, 2013 at 6:50 PM Comments comments (0)

Bruno Miculi dhe Klaudio Qerraxhija do te jene 2 lojtaret qe do perfaqesojne ekipin kombetar Shqiptare te Beach-Volley ne Ballkaniaden Under 23 . Per 2 shkodranet kjo eshte hera e pare qe marrin pjese ne nje disipline te tille ndonese jane rritur bashke dhe kane luajtur perkrah njeri-tjetrit qe me ekipet e moshave , paraterinjte, te rinjte dhe gjithashtu edhe me kombetaren e Volejbollit ne vitin 2010 . Bruno Miculi i sapo kthyer nga Italia , ku aktualisht studion dhe stervitet me nje ekip pro...

Read Full Post »

Vllaznia humb miqesoren ne Durres ndaj Teutes

Posted by vllaznia on September 6, 2012 at 2:00 PM Comments comments (0)

Diten e sotme ekipi i Vllaznise ka udhetuar drejt Durresit per te zhvilluar nje ndeshje miqesore kunder ekipit te Teutes . Ekipi shkodran vjen pas nje faze pergatitore intensive prej 10 ditesh zhvilluar ne plazhin e Velipojes e megjitheate nuk duket se kane bere nji paraqitje te mire .

Teuata ka udhehequr gjate gjithe kohes , duke fituar bindshem 3 setet e para perkatesisht me 18 , 15 dhe 12...

Duke qene nje ndeshje miqsore , eshte vendosur te zhvilloh...

Read Full Post »

Serish 2 shkodrane pjese e kombetares Beach-volley

Posted by vllaznia on July 17, 2012 at 3:40 PM Comments comments (3)

Taflaj dhe Qafarena , 2 shkodranet perfaqesojne Shqiperine ne ballkaniaden e Beach-volley.

Ardit Taflaj dhe Nikolin Qafarena jane perzgjedhur nga Federata Shqiptare e Volejbollit per te marre pjese ne kampionatin ballkanik te Beach-volley . Dy shkodranet pjese e ekipit te te rriturve te vllaznise , do te nisen diten e merkure , 18 korrik drejte Maqedonise ku do ti bashkohet edhe dyshja perfaqesuese e femrave Tuci dhe Prenga . 

Kampio...

Read Full Post »

Borxhet dhe kampionatet e moshave pezullojne Ballkaniadat

Posted by vllaznia on June 11, 2012 at 12:45 PM Comments comments (1)

FSHV-ja konfirmon se këtë vit nuk do të marrë pjesë në turnetë Ballkanike për moshat. Arsyeja është mungesa e anës financiare

Federata Shqiptare e Volejbollit nuk do të marrë pjesë këtë vit në kampionatet Ballkanike për mosha, që zhvillohen gjatë muajve të verës (qershor-korrik-gusht). Lajmin e ka konfirmuar dje për “Sportin shqiptar” sekret...

Read Full Post »

Finalja Play-Off 2012 te Rinj

Posted by vllaznia on May 26, 2012 at 2:40 PM Comments comments (0)

Sapo ka perfunduar edhe ndeshja e dyte gjysme-finale ku Vllaznia ka triumfuar perballe ekipit te elbasanit me rezultatin 3 me 1 . Elbasanist kane bere mjaft rezistence duke fituar setin e pare ne shifrat 25-20 por me pas c'do gje ka folur vetem per Vllaznin e cila e ka te lehte ne setin e dyte te cilin e mbyll me shifrat 18-25 . Seti i trete duket disi i veshtire por shkodranet udheheqin gjate gjithe kohes dhe ne fund mbyllin me sukses ne shifrat 22-25. Ne setin e katert duket se Elbasani esh...

Read Full Post »

World League 2012

Posted by vllaznia on May 18, 2012 at 8:55 AM Comments comments (0)

Starton kampionati boteror i volejbollit per meshkuj , Worl League 2012 . Kampionati do te zhvillohet ne disa faza , ku ne fillim do te jene ndeshjet ne grupe , me nga 4 skuadra c do grup , pastaj ndeshjet e kthimit . Fundi i muajit Maj do te percakotje edhe ekipet te cilat do te arrijne fazen e eliminatoreve . Ndeshjet Finale do te zhvillohen ne Sofje , Bullgari ne datat 4-8 Korrik . Ja skuadrat pjesmarrese dhe grupet perkatese : 

 

http://www.fivb.org/EN/volleyball/com...

Read Full Post »

Kampionati Ballkanik

Posted by vllaznia on May 16, 2012 at 3:10 PM Comments comments (2)

Sot pasdite Federata Ballkanike e volejbollit (BVA) ka publikuar listen e vendeve mikepritese te ballkaniadave qe do te zhvillohen gjate veres , ne muajt Korrik dhe Gusht . Ashtu si cdo vit ekipi perfaqesues pritet te marre pjese ne 4 prej ketyre aktiviteteve :

*te Rinj per meshkuj dhe femra

*Paraterinj per meshkuj dhe femra  

Ajo qe bie ne sy eshte krijimi dy aktiviteteve te reja per moshat akoma me te vogla , por ka te ngjare qe Shqiperia kete vit te mos kete nje eki...

Read Full Post »

Play-Off te Rinj

Posted by vllaznia on May 15, 2012 at 8:30 AM Comments comments (0)

Mbyllet sezoni i rregullt i kampionatit te volejbollit per te rinj . 4 jane skuadrat qe kane arritur te kualifikohen per ne fazen Play-Off : Vllaznia ; Farka Volej ; Tirana dhe Elbasani te cilat me date 26-Maj do te ndeshen mes tyre duke marre per baze renditjen e seciles skuader ne kampionat 

1) Vllaznia

2) Farka Volej

3) Tirana

4) Elbasani 

dhe perballjet do te jene respektivisht :

B) Ti...

Read Full Post »

4 shkodrane ne kombetaren Shqiptare ..

Posted by vllaznia on April 29, 2012 at 5:00 PM Comments comments (0)


Ne grumbullimin e radhes te kombetares shqiptare ne volejboll per meshkuj , trajneri Ylli Tomorri , ne listen e 22 kandidateve , ka tirrur edhe 4 volejbolliste shkodrane . behet fjale per nikolin Qafarenen , Ditmir Rrashketen , Arion Cunin dhe Renato Kolen . Kombetarja shqipetare po bahet gati per 2 ndeshjet e turit te pare eliminator te Kampionatit Europian teksa ne datat 12 dhe 19 maj do te zhiloohen 2 ndeshjet me Britanine e Madhe . Nga 4 volejbollistet shkodrane , 3 prej tyre...

Read Full Post »

Po te duash , quaji Emocione ...(marre nga gazeta Corriere dello Sport)

Posted by vllaznia on April 27, 2012 at 5:05 PM Comments comments (0)

Shperthejne ne duartrokitje 11 000 tifozet : nga zemra per << Bovo>> ne fairplay .

Sport i Cuditshem Volejbolli !!!!

Para fillimit te ndeshjes mbahet 1 minute heshtje , asnje nuk flet, asnje nuk therret shokun prane , por 2 anet e pallatit te sportit ne kor shperthejne ne brohoritje << Bovo Bovo>> dhe te gjithe ngrihen per ti duartokitur.. Sport i Cuditshem Volejbolli , ku...

Read Full Post »

Vllaznia - Tirana (Te Rinj)

Posted by vllaznia on April 7, 2012 at 2:20 PM Comments comments (0)

Vllaznia 3-2 Tirana ( 22-25 ; 25-20 ; 23-25 ; 25-14 ; 15-8 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Fatjet Haxhagiqi ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Alis Sylja ; Antonio Qafarena ; Enrold Ujka ; Eridon Bushati

Trajner : Mirjan Rrahishta


 

Tirana : Alberto Duka ; Kris...

Read Full Post »

E gjithe historia e volejbollit Shqiptare ne nje liber

Posted by vllaznia on April 7, 2012 at 9:25 AM Comments comments (116)

Dje është promovuar libri “Historia e volejbollit shqiptar”. 65 vjet histori të mbledhura në 300 faqe

 

Prej ditës së djeshme, ka dalë zyrtarisht në treg një botim i ri, libri i parë që ka si objekt historinë 65-vjeçare të volejbollit shqiptar. Autori Petrit Shehu në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Volejbollit i ka sjell...

Read Full Post »

Studenti - Vllaznia (te Rinj)

Posted by vllaznia on March 31, 2012 at 8:50 AM Comments comments (1)

Studenti - Vllaznia , eshte radha e te rinjeve qe kete jave do te udhetojne per ne tirane per tu perballur me ekipin e Studenitit . Te rinjte shkodran vijne ne kete ndeshje me moralin lart pasi javen e kaluar arriten te mundin ekipin e Farkes duke zene vendin e pare ne renditje . Favorite ne kete ndeshje eshte skuadra shkodrane , megjitheate nuk duhet nenvlersuar aq me teper nje ekip si Studenti ku disa lojatre aktivizohen edhe me ekipin e pare , skuader e cila diten e djeshme solli eliminimi...

Read Full Post »

Vllaznia - Farka Voley (te rinj)

Posted by vllaznia on March 23, 2012 at 1:20 PM Comments comments (1)

Vllaznia 3-1 Farka ( 21-25 ; 25-19 ; 25-20 ; 25-23 )


Vllaznia : Klaudio Qerraxhija ; Klaudio Gjoni ; Kristjan Kola ; Elton Doniku ; Rinel Rexhvelaj ; Besmir Tafili ; Fatjet Haxhagiqi ; Sufjan Mithi ; Gerti Bushati ; Alis Sylja ; Antonio Qafarena ; Enrold Ujka ; Eridon Bushati 

 

Farka Voley : Xhevi Palushi ; Amarildo Deliu ; Redi Koci ; Turi Seferi ; Tenni Vllacaj ; Henri Mimani ; Bledi Metani ; &#...

Read Full Post »

Vllaznia - Skenderbeu , Play-Off

Posted by vllaznia on March 18, 2012 at 6:25 PM Comments comments (1)

Vllaznia 2

Skenderbeu  0


Ndeshja 1) Vllaznia 3-1 Skenderbeu ( 16-25 ; 25-19 ; 25-12 ; 25-15 )

http://www.shkodrasport.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1519:vllaznia-mund-skenderbeun-3-1-ne-cerekfinalen-e-pare&catid=40:volejboll


Ndeshja 2) Skenderb...

Read Full Post »

Mbyllet sezoni i rregullt , te shtunen play off

Posted by vllaznia on March 15, 2012 at 6:45 PM Comments comments (0)

Sezoni i rregullt në volejboll për meshkuj ka përfunduar pasditen e së martës, me takimin e prapambetur Skënderbeu-Studenti (0-3 për kryeqytetasit). Një ndeshje që kishte rëndësi, pasi përcaktoi skuadrën kryesuese, Studenti, duke zbritur në vendin e dytë Teutën. Këto dy skuadra, pavarësisht se çfarë pozicioni do të zinin në renditje, do të jenë push...

Read Full Post »

Vllaznia - Elbasani

Posted by vllaznia on February 14, 2012 at 5:40 PM Comments comments (0)

Vllaznia kalon pa problem Elbasanin 

Vllaznia 3-0 Elbasani ( 25-21 ; 25-13 ; 25-14 )


VLLAZNIA : Atrid Miloti ; Nikolin Qafarena ; Andi Prela, Ardit Taflaj ; Tuad Drinazi ,Dorjan Tafa ; Fatjon Çekini ; Mirjan Rahishta

Trajner : Artan Kalaja

...

Read Full Post »

Rss_feed

Videos

697 views - 0 comments
609 views - 0 comments
754 views - 0 comments
636 views - 0 comments